РАЙОН Корисний довідник: контакти сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів Попаснянського району Поделиться в Facebook…
08.04.2020“Інформблог “
04.05.2020Діти завжди висловлюються дуже щиро. Сьогодні пропонуємо вашій увазі думки хлопців та дівчат з с. Нижнє, про проєкт “Розширення доступу до якісних послуг зі збереження життя та безпечного середовища для вразливих категорій дітей та їх сімей, які постраждали від конфлікту на сході України (підконтрольні українському уряду території Луганської області)», який реалізовувався організацією «Аваліст» в партнерстві з міжнародною організацією Save the Children за фінансової підтримки Представництва Генерального департаменту з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ЕСНО) в Україні.
«На жаль, на нашій території вже шостий рік відбувається збройний конфлікт. Шостий рік ми, діти, чуємо постріли, бачимо велику кількість воєнної техніки, вночі здригаємось від вибухів і не розуміємо, чому в ХХІ ст. відбувається ця страшна трагедія.
Але, незважаючи на складну ситуацію, є і позитивні моменти в нашому житті. Восени до нашої школи завітали ГО «Аваліст» та розповіли про проєкт «Школа як територія миру».
Ми відразу виявили інтерес, щодо участі в даному проєкті. Першою дією було створення Комітету безпеки школи (КБШ), і з цього моменту світ почав відкриватись для нас по-новому. Ми наче відкрили нову книгу, яка з перших сторінок зацікавила нас. Сторінка за сторінкою до нас доходило все більше і більше нової інформації, яка перетворювалась в життєвий досвід.
За декілька місяців ми за допомогою «ангелів-хранителів» з «Авалісту» підвищили обізнаність про права та обов’язки дітей, розробили та впровадили модель Кодексу поведінки. На засіданні КБШ ми визначали основні ризики, тобто місця, які в першу чергу, зазнали або зазнають наслідків збройного конфлікту.
Крім того, проєкт дав нам змогу бути присутніми на Міжнародній конференції «Забезпечення прав дитини в умовах збройного конфлікту», де учні з нашої школи зрозуміли, що ми маємо право висловити свої думки і бути почутими.
Цей проєкт «відкрив очі» багатьом дітям: вони почали усвідомлювати, що в них є свої права і обов’язки. У співпраці з дорослими діти вирішують шкільні питання. Вони стали більш відповідальними та дружніми, навчились жити разом поважаючи один одного у багатогранному шкільному просторі. А головне, ми побачили, що до нас дослухаються і дають змогу стати творцями змін, нехай навіть поки що на території маленької рідної школи!
Надавши нашим фасилітаторкам ГО «Аваліст» та міжнародній неурядовій організації Save the Children мапу ризиків, ми отримали фінансову підтримку від Представництва Генерального департаменту з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ЕСНО) на капітальний ремонт крівлі шкільної їдальні, а також на мінімізацію ризиків: заміна вхідних дверей, закупку антислизького покриття та телевізора.
Ми дуже вдячні їм за небайдужість та увагу до проблем нашого закладу. Тепер нам набагато комфортніше та спокійніше в стінах нашої школи. Це була безцінна допомога, яку надавали ГО Аваліст, Save the Children, і це все було б неможливим без фінансової підтримки Представництва Генерального департаменту з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ЕСНО). Завдяки їм наша школа стала територією прав людини, але ж працювати все ще є над чим. Звісно, попереду ще багато роботи, але перші важливі кроки ми разом з «Авалістом» вже зробили.
Особисто нам, як учасникам Комітету безпеки школи, проєкт допоміг розвинути компетентність правильного керування шкільним самоврядуванням, працювати в тісній співпраці разом з вчителями та батьками, знаходити та мінімізовувати ризики, дотримуватись своїх прав та обов’язків. І врешті-решт, він додає нам мотивації старатись жити в мирі та злагоді! Ми маємо надію, що ми продовжимо нашу співпрацю, адже це був тільки початок!»
Комітет безпеки школи Нижнєнського НВК «ДНЗ-ЗНЗ» № 36
Попаснянської районної ради Луганської області.