Зміна у таборі триває два тижні, наразі стартувала друга. У ній беруть участь 14…
20.07.2023Прифронтове село Рай-Олександрівка, що на Донеччині, продовжує потерпати від обстрілів. В результаті ракетних ударів…
22.07.2023Турбота, піклування й соціальна підтримка важлива для психічного здоров’я людини. Безумовно, не тільки задоволення базових потреб робить людину щасливою, дуже важливими також є соціальні зв’язки та турбота. Люди, які долають депресію, говорять про те, що мають менше друзів та контактів, і тому отримують менше задоволення від життя. Відсутність соціальної підтримки та почуття самотності можуть зробити людину більш вразливою, саме тому мобільна команда психологинь та соціальних працівниць ГО “Аваліст” у партнерстві з Міжнародною організацією CARE Ukraine за підтримкою Czech Republic Humanitarian Aid в рамках проекту “Життєво необхідна та гендерно-чутлива допомога у сфері притулків та захисту для постраждалого від конфлікту населення у Дніпропетровській області на сході України” розробили програму підтримки людей 60+ та людей з інвалідністю.
Головною метою цієї програми є прагнення дати літнім людям та людям з інвалідністю відчути, що вони є частиною спільноти людей, яких поважають, цінують і про яких піклуються в Україні.
Ця программа охоплює чотири основні аспекти:
1) Емоційна підтримка, яку зараз не може надати будь-яка близька людина, друг, член родини, колега. Вона стосується довіри, прийняття, турботи – тобто звичайної людської підтримки. Тому мобільна команда ГО “Аваліст” розробила вправи про контакт з почуттями та емоціями.
2) Соціальна підтримка, спілкування з літніми людьми й виявлення їх актуальних потреб, прагнень, спираючись на методичні рекомендації, розроблені Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України,“10 порад літнім людям у період карантину” та затвердженні Національним фондом досліджень України.
3) Інформаційна підтримка – ми чутливі до потреб наших бенефіціарів та намагаємось задовольнити їх потреби або перенаправити та супроводити їх в цей період. Мета в тому, щоб людина не почувала себе розгубленою, мала можливість приймати інформоване рішення, а її права не порушувались. І в цьому нам допомагає “Карта перенаправлення”, яка розроблена командою ГО “Аваліст”.
4) Індивідуальна, групова та психосоціальна підтримка для внутрішньо переміщених осіб, людей, які постраждали від насильства та всіх інших, хто має потребу у підтримці. Ця робота включає психоемоційну підтримку і залучення до різноманітних заходів. Соціальна підтримка – це той фізичний та емоційний комфорт, який зазвичай надає людині його сім’я, друзі та колеги. Наразі така можливість є не у всіх, саме тому мобільна команда ГО “Аваліст” у партнерстві з Міжнародною організацією CARE Ukraine за підтримкою Czech Republic Humanitarian Aid в рамках проекту “Життєво необхідна та гендерно-чутлива допомога у сфері притулків та захисту для постраждалого від конфлікту населення у Дніпропетровській області на сході України” намагається задовольнити потребу літніх людей та людей з інвалідністю у турботі й повазі.
#Аваліст
CARE.Ukraine