Гелловін у цифрових освітніх центрах м.Чернівці! Наші центри цього року перетворилися на справжні осередки…
03.11.2024Фото от Благодійна організація «УСЛ» / Charity organisation “USL”
03.11.2024Запрошуємо!
У середу, 6 листопада, об 11:00 у нашому Будинку мистецтв відбудеться відкриття фотовиставки «Сила підтримки: те, що дарує надію». Виставка триватиме з 6 до 8 листопада.
Експозиція стала фінальним етапом реалізації проєкту всебічної гуманітарної підтримки українців на Сході, які постраждали від війни.
Виставка «Сила підтримки: те, що дарує надію» складається з 17 фотографій. На кожній – робота гуманітарних працівників з реальними людьми, які через війну опинились в складних життєвих обставинах або втратили все.
Проєкт «Негайне гендерно-чутливе реагування на надзвичайні ситуації та захист постраждалого від конфлікту населення на сході України для збереження життя» впроваджувала міжнародна гуманітарна організація CARE спільно з партнерами ГО «Аваліст» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
За майже рік проєкт охопив понад 57 000 мешканців Донецької області. Це жителі прифронтових територій, а також вимушені переселенці, які через небезпеку були змушені полишити свої домівки. Деякі – назавжди.
«Війна завдала Україні страшного спустошення, призвела до великих втрат та невимовних страждань, зокрема для жінок, дітей, людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Ці категорії часто позначаються як ‘вразливі’, але кожна з цих людей — це окреме життя, яке опинилося на межі. Наша експозиція присвячена саме цій реальності. У часи нестабільності, коли нові руйнування та хвилі переміщень стають щоденними, підтримка гуманітарних організацій має залишатися на високому рівні. Ми повинні нести надію і допомагати один одному в ці важкі часи,» — підкреслила очільниця Східного офісу CARE в Україні Дар’я Романенко.
У межах проєкту CARE і ГО “Аваліст” надавали психологічну і юридичну підтримку населенню (11 611 людей), ремонтували пошкоджене житло (460 домогосподарств) і медзаклади (4 амбулаторії), здійснювали роздачу гігієнічних наборів (7720 шт) та покращували умови проживання вимушених переселенців (ремонт 4 гуртожитків).
Окремий напрямок роботи – допомога постраждалим від гендерно-зумовленого насильства. Для підтримки такої категорії людей були задіяні соціальні працівники і психологи, що пройшли спеціальну підготовку. Допомогу по системі кейс-менеджменту отримала 251 особа, ще 24842 людини відвідали інформаційні сесії.
Також проєкт дозволив реконструювати два найпростіші укриття у Слов’янську. У 2014 році місто пережило окупацію, а зараз зазнає постійних обстрілів. Разом з тим стан приміщень, де жителі можуть сховатись від небезпеки, здебільшого незадовільний.
“Ми пишаємося нашою співпрацею з CARE та результатами цього проєкту, що мав на меті підтримати тих, хто найбільше постраждав від війни. Ця ініціатива не лише принесла необхідну допомогу мешканцям прифронтових районів, але й дала їм надію та відчуття підтримки. Наші кейс-менеджери, психологи та волонтери щоденно докладали всіх зусиль, щоб полегшити наслідки конфлікту для тих, хто змушений був залишити свої домівки. Важливо, що ми допомагаємо не тільки тим, хто виїхав, але й тим, хто залишився на місці за будь-яких обставин. Крім того, важливим компонентом нашої роботи було відновлення житлових будинків, укриттів та медичних закладів, що дозволило забезпечити людям безпечні та належні умови для життя і лікування. Ми переконані, що наші спільні зусилля з CARE допомогли багатьом людям відчути себе менш самотніми у цей нелегкий час”, – зазначила кординаторка із захисту ГО «Аваліст» Олена Пилипчук.
Довідка. CARE – міжнародна гуманітарна організація, створена для боротьби з глобальною бідністю та соціальною несправедливістю. Працює у понад 100 країнах світу. В Україні CARE розпочала роботу в 2022 році. За весь час гуманітарної діяльності в Україні допомогу від CARE отримали понад 1,5 мільйонів людей.
Задля більшого охоплення гуманітарними програмами та задоволення реальних потреб населення, CARE постійно співпрацює з місцевими громадськими організаціями та благодійними фондами. Одним з партнерів є ГО Аваліст
У своїй роботі CARE.Ukraine неухильно дотримується принципів незалежності, неупередженості, нейтральності та гуманності. Організація має нульову толерантність до корупції, зловживання владою, експлуатації та насильства.
Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради
Управління культури міста Дніпра