Аваліст поделился(-ась) видео из плейлиста Лучшая анимация | Короткометражные фильмы
24.02.2020Милые женщины, девушки, девочки!
07.03.2020Коли робиш щось хороше та важливе час летить особливо швидко. «Ось, нажаль, підходить до завершення і наш проєкт» – говорить одна з його учасниць Софія. У лютому проєкт «Розширення доступу до якісних послуг зі збереження життя та безпечного середовища для вразливих категорій дітей та їх сімей, які постраждали від конфлікту на сході України (підконтрольні українському уряду території Луганської області)», який реалізовувався організацією «Аваліст» в партнерстві з міжнародною організацією Save the Children за фінансової підтримки Представництва Генерального департаменту з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ЕСНО) в Україні в Тошківській ЗОШ І-ІІ ст.№23 та Нижненському НВК ЗНЗ-ДНЗ №36 добіг свого завершення.
Проєкт тривав цілих дев’ять місяців. Для когось, цей термін – очікування на народження нової особистості. А для дітей, насамперед, це була можливість змінити себе і свої погляди на життя та соціум. «Ви знаєте, раніше я просто проживав свій кожен день, як то кажуть, прожив, і Слава Богу! Зараз хід моїх думок і прагнень кардинально змінились… і я вам скажу, що все це завдяки участі в проєкті» – поділився своїми думками один з учасників.
Прагнення дитини захищати свої права і стало поштовхом до створення цього проєкту, бо ми – доросле покоління не можемо сидіти і дивитися на дітей, які проживають в таких тяжких умовах, а саме: «сіра зона», конфліктна напруга та психологічне перевантаження, усе це – наслідки умов проживання для майже кожного другого школяра.
Незважаючи ні на які обставини, нам вдалося за цей період досягти значних успіхів. Діти – ось, хто мотивував нас і допомагав рухатись вперед. Саме вони та їхня плідна співпраця стала запорукою успіху нашого проєкту, майбутнього цих містечок. Основним вагомим результатом є створення Комітетів безпеки шкіл, як запоруки сталого та безпечного середовища для кожного учасника освітнього процесу. Вивчення й захист своїх прав, поліпшення взаємовідносин між дітьми, вчителями та батьками – усе це і є основними напрямками та здобутками цих комітетів.
Саме діти цих регіонів і є прикладом для багатьох дорослих, які не можуть вирішити конфлікт мирним шляхом. Постійна плідна співпраця дітей в вирішенні шкільних питань, комунікабельність та відповідальність за свої дії – є гарним прикладом для набуття життєвих навичок кожної маленької особистості. Узагальнення і засвоєння своїх прав, вміння їх захищати – це ті самі компоненти для всього життєвого досвіду.
Отже, в підсумку ми маємо цілий океан досягнень, який не був би створений без підтримки цих енергійних, активних діточок, які змінювалися завдяки своїй відкритості, щирості та відданості розбудовувати свій край та покращити свої умови життя. Комітет безпеки школи – це новий етап перетворення освітнього процесу і взаємовідносин в цілому.